28 April 2024
nedjelja, 09 Mart 2014 19:52

Zeničanke u gostima +21

NOVA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U GOSTIMA.16. KOLO BiH LIGE. ŽKK SLOBODA – KŽK ČELIK  46:67 (+ 21). 09.mart 2014.god. U 16. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su gostovale u Novom Gradu (Bosanski Novi) ekipi ŽKK Sloboda.  Pobjedila je ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: Sloboda - Čelik 46:67 (11:17), (13:17), (9:26), (13:7);

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić 2, M. Džinić 19, Z. Gagić 5, A.Hundur, M.Hajder,  M. Rahmanović 10, S. Pašić 2, I. Rahmanović 18, A. Ćorović 4, A. Iriškić 7, A.Ćehajić, B.Hebib. (Trener Slobodan Kecman);

Najviše poena za Čelik su postigle: Marina Džinić (19), Irma Rahmanović (double-double učinak: 18 poena + 15 skokova, indeks korisnosti 32) i Maida Rahmanović (10) poena;

Najefikasnije kod Slobode: L- Božičković (15) i M. Suzić (10) poena;

Košarkašice Čelika upisale su novu pobjedu u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine. Ovog puta na gostovanju u Novom Gradu (Bosanski Novi) ekipi ŽKK Sloboda.

Prvu četvrtinu košarkašice Čelika su dobile sa + 6  poena (11:17), odnosno prvo poluvrijeme sa +10 (24:34).

U trećoj četvrtini dolazi do izražaja razlika u kvalitetu u korist gostujućih košarkašica i prednost Čelika je + 17 (9:26), te je rezultat na kraju treće četvrtine + 27 (33:60) za Čelik.

U zadnjoj četvrtini, trener Čelika Slobodan Kecman, u igru je uveo i igračice koje imaju manju minutažu u utakmicama (A.Hundur, M.Hajder, A.Ćehajić, B.Hebib, S.Halimić), tako da su sve igračice upisale minutažu na ovoj utakmici. Ovu četvrtinu su dobile domaće košarkašice Slobode (13:7) za konačnih + 21 poen za Čelik (46:67).

Zbog lakše povrede iz ekipe je, ponovo, izostala mlada i perspektivna Nedžla Kovačević. U ekipi nije bilo ni iskusnih Jasmine Bigović i Aide Kalušić, koje je trener odmarao i čuvao za jače protivnike u finišu Prvenstva BiH i KUP-a, kako nem rekoše u klubu.